Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły z sukcesem uczestniczyli w Święcie Piernika pod patronatem Burmistrza Olesna i Starosty Oleskiego, które odbyło się 29.11.2016 r. w Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich. Nasi reprezentanci zostali laureatami wszystkich organizowanych w ramach tego wydarzenia konkursów.

Konkurs kolęd i pastorałek w j. niemieckim („Weihnachtslieder-Wettbewerb”) i tym razem okazał się szczęśliwym dla naszych uczennic. Weronika Podzielny z klasy V a zdobyła I miejsce w kategorii solistów klas IV-VI. Uczennice klasy VI b: Julia Czernia, Laura Jurczyk, Alicja Kukuła, Karolina Mencel i Wiktoria Piechota zdobyły I miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI. Konkurencja była duża: w przesłuchaniach uczestniczyli uczniowie powiatów oleskiego i lublinieckiego. Uczennice przygotowała p. Joanna Meryk.

Wiele nagród i wyróżnień nasi uczniowie zdobyli także w konkursach „Piernikowa Chatka”, „Piernikowa Choinka” i „Piernik Świąteczny”. Łącznie do organizatorów wpłynęło 113 prac z 20 placówek oświatowych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs „Piernikowa Chatka”
II miejsce: Alicja Szuflitowska, kl. V a
III miejsce: Martyna Januszkiewicz, kl. VI a
Wyróżnienie: Zuzanna Zaremba, kl. III b

Konkurs „Piernik Świąteczny”
II miejsce: Milena Zacharejko, kl. V a
III miejsce: Zofia Gajda, kl. V a

Konkurs „Piernikowa Choinka”
II miejsce: Natalia Tomala, kl. VI b
Wyróżnienie: Anna Hyla, kl. V b
Szczegółowe informacje i wyniki dostępne na stronie: www.borkiwielkie.pl  oraz ool24.pl
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!