ulotka

Z przyjemnością prezentujemy przedsięwzięcie: „Wielka Liga Czytelników”. Głównym celem tego projektu jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
Drodzy Rodzice!
Zachęcamy Was do odkrycia niezwykłego bogactwa wspólnego rodzinnego czytania, które przynosi obfite owoce – takie jak:
• integracja rodziny – pogłębienie więzi rodzinnych;
• wspólne przeżycie pięknych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci dziecka (i rodzica również);
• wszechstronny rozwój dziecka – umysłowy, emocjonalny, psychiczny.
• i wiele innych korzyści…
Na czym polega konkurs?
Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają w bibliotece szkolnej lub publicznej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Punkty z kolejnych testów sumują się. Etap pierwszy trwa do 29 stycznia 2016 r. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale, który odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. równolegle w różnych województwach. Następnie najlepsze 5 drużyn wystąpi w turnieju finałowym w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Katowicach. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą „V Wielka Zabawa Rodzinna”.
Zapisy jeszcze tylko do 30.11.2015! Zapraszamy, dołącz do Trójkowej drużyny Wielkiej Ligi Czytelników!
W ubiegłym roku zajęliśmy I miejsce w województwie opolskim.

Lista książek dla klas II - III but pobierz, lista książek dla klas IV - VI but pobierz