Wydarzenia

Z okazji Dnia Życzliwości 18 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. Wróżki oparte na tekście baśni Charlesa Perraulta i przygotowane przez uczniów uczęszczających na świetlicę. Nad realizacją wystąpienia czuwały pani Justyna Wiecha i pani Renata Wiendlocha, która prowadzi szkolny chór. Szczególnymi gośćmi na przedstawieniu były dzieci z Przedszkola Nr 4 w Oleśnie, Łowoszowa, Borek Małych oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Więcej zdjęć w gallerii

W spektaklu, którego celem było zwrócenie uwagi na to, abyśmy zauważali innych ludzi i ich potrzeby, pomagali sobie nawzajem oraz mówili w taki sposób, by nikogo nie zranić, wystąpili następujący aktorzy. Rolę macochy odegrała Anna Grala (kl.IIa ), w Marysię – córkę macochy, wcieliła się Oliwia Skorupa (kl. Ic ). Pasierbicę zagrała Olga Adamska (kl. IIb). Patryk Wąsiński (kl. IIIb ) wcielił się w postać królewicza, Weronika Olczyk (kl. IIIb) zagrała potrzebującą kobietę, a Martyna Zalewska (kl. IIIb) staruszkę. Tytułowe wróżki odegrały Kaja Zolisz (kl.IIb) i Anna Płóciennik (kl.IIb). Narratorem była Natalia Ptaszyńska z klasy IV b. Swoimi głosami szkolne przedstawienie uświetnili także członkowie szkolnego chóru. 

W zorganizowanie uroczystości zaangażowali się także uczniowie klas I – III będący odpowiedzialni za przygotowywanie plakatów oraz wychowankowie klas IV – VI, którzy stworzyli hasła dotyczące życzliwości. Efekt pracy naszych uczniów wszystkim się podobał. Mamy nadzieję, że przesłanie wróżek, by szerzyć dobro, widzowie zapamiętają i będą realizować w codziennym życiu, bo jak mówiły tytułowe bohaterki baśni:

Uprzejmość – trudna to sztuka,
lecz czasu na nią nie szkoda.
Za nią cię spotka nagroda,
choćbyś jej nawet nie szukał.

e dziennik

  galeriaKolor

  facebook

 

lab.przyszl

 

stolowka 

 

telefonzaufaniaplakat