Walczyliśmy do ostatniej kropki…

20 maja 2024r. w naszej szkole odbył się II Gminny Turniej Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii walczyli reprezentanci z gminnych szkół podstawowych.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klas II i klas III. Zadanie polegało na napisaniu tradycyjnego dyktanda o wysokim stopniu trudności. Oceniający brali pod uwagę przede wszystkim poprawny zapis ortograficzny i interpunkcyjny wyrazów.

Mistrzami ortografii zostali:

klasy II

1 miejsce – Bruno Makutra - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie

2 miejsce – Laura von den Ouden - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie

3 miejsce – Magdalena Popczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie

klasy III

1 miejsce – Fabian Sklorz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie

2 miejsce – Paweł Kobiołka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie

3 miejsce – Zuzanna Rybol – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sowczycach

Dyrektor Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 – pani Agnieszka Grajcar przywitała uczestników Turnieju oraz opiekunów. Nasze wydarzenie uświetnili swoją obecnością Burmistrz Olesna – pan Piotr Gręda oraz wizytator – pani Barbara Jastrzębska – Łobos. Podczas konkursu panowała miła i serdeczna atmosfera, której towarzyszył smaczny poczęstunek.

Wydarzenie zakończyło się wręczeniem nagród książkowych oraz dyplomów przez Burmistrza Olesna - pana Piotra Grędę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Podziękowania składamy również Paniom przygotowującym uczniów do turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki

Zapraszamy do galerii zdjęć ...>>