Pamiętamy o pożytecznych pszczołach…

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ.
W przeddzień dnia pszczół, uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania mające na celu uświadomić koleżankom i kolegom, jak pożytecznymi i ważnymi dla człowieka owadami są pszczoły.

Na holu szkolnym uczniowie mogli zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza oraz przybory służące do codziennej pracy. Podczas lekcji dzieci obejrzały film pt.: „Z kamerą wśród pszczół”. Dowiedzieli się, jak i jak długo żyją te ciekawe owady, jak spędzają zimę, jak zapylają rośliny oraz jak dzięki nim powstaje słodki miód. Przerwy umilała degustacja miodu, a do poczęstunku ustawiła się długa kolejka. Najważniejszym jednak przesłaniem dnia było uświadomienie uczniom, jak ważne jest istnienie pszczół dla przyrody i człowieka.

Albert Einstein miał kiedyś tak powiedzieć o pszczołach: „Kiedy wyginą pszczoły, rodzajowi ludzkiemu pozostaną jedynie cztery lata istnienia.”

Zapraszamy do galerii zdjęć ...>>>

IMG 20230519 WA0049